W dzisiejszych czasach wiele osób może wykonywać pracę, która jest zdalna i opiera się na zadaniach i działaniach prowadzonych w Internecie. W wielu przypadkach taka praca wiąże się również z pracą z dowolnego miejsca na Ziemi, a więc i z podróżami służbowymi. Badania statystyczne pokazują, że ponad 50% osób podróżujących służbowo zobligowanych jest do spełniania swoich obowiązków służbowych zdalnie, a więc i w hotelach. Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Właśnie dlatego najpopularniejsze i największe światowe sieci hotelowe wprowadzają nowoczesne rozwiązanie potocznie nazywane coworking hotel.

Wygodne miejsce do pracy

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób pracujących w podróży kierownicy hoteli stworzyli tak zwane coworking hotel, czyli specjalnie wydzielone punkty w hotelach, w których użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do sieci oraz wygodne miejsce do pracy. Dobrze zorganizowana hotelowa przestrzeń coworkingowa powinna zawierać jakościowe wyposażenie hotelowe oraz powinna być dobrze wyciszona. Dodatkowo jest to miejsce, w którym pracujący goście bez zakłóceń będą mogli wykonywać swoje obowiązki, nie spędzając praktycznie całego dnia w swoim pokoju hotelowym. Strefy coworkingowe będą przygotowane zarówno do pracy pojedynczych jednostek i freelancerów, jak i podsumowywania konferencji oraz rozmowy z przełożonymi. Dodatkowo to wspaniała alternatywa dla kierowników hoteli, w których pojawiają się goście biznesowi — bez problemu będziemy mogli ugościć ich w strefie coworkingowej. https:/www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html

Przestonna przestrzeń

Jeśli sami chcemy zorganizować w swoim hotelu strefę coworkingową, powinniśmy przeznaczyć na to przestronną przestrzeń z infrastrukturą sprzyjającą efektywnej pracy. Warto zadbać o to, aby pracujący goście mieli swobodny dostęp do internetowej sieci bezprzewodowej o dobrym i szybkim łączu internetowym. Przestrzeń taka może zawierać również małe salki do prywatnych spotkań i konferencji oraz łatwo dostępne wyposażenie biurowe — kartki, drukarki, przybory do pisania, tablice, niezbędne okablowanie oraz systemy do prezentacji takie jak rzutniki i ekrany. Bardzo ważne jest również zapewnienie pracującym gościom dostępu do dobrej kawy i herbaty. Wszystko do hotelu

Nie tylko wyposażenie

Strefa coworkingowa to nie tylko wyposażenie ale także wygląd. Tworząc tego rodzaju miejsce warto zadbać o to aby jego wystrój ułatwiał koncentrację i skupienie uwagi. Najważniejsze są oczywiście wygodne meble i neutralne kolory. Warto utrzymać pomieszczenia w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce oraz zadbać o bardzo dobre, naturalne oświetlenie. Wielu pracujących gości dobrze czułoby się w bardziej intymnych warunkach, dlatego warto oddzielić stanowiska pół przysłoniętymi oszklonymi przedziałami. Tego rodzaju wystrój wnętrza sprzyja pracy w skupieniu i koncentracji na powierzonym zadaniu.

Strefa coworkingowa to świetne rozwiązanie nie tylko dla gości ale i dla samego hotelu, który inwestując w taką strefę może zyskać wielu nowych wiernych klientów. Coraz więcej osób wybiera pracę umożliwiającą zdalne wykonywanie zadań. Należą do nich wszelkiego rodzaju freelancerzy — programiści, graficy, copywriterzy, blogerzy czy vlogerzy. Pracę zdalną bardzo często wybierają również przedstawiciele handlowi, którzy większość czasu spędzają w podróży.