Kiedy staramy się urządzić swoje mieszkanie marzymy o tym aby każde pomieszczenie było wykończone według naszych upodobań. Kiedy w domu mieszka więcej osób każdy o ile to możliwe powinien wnieść swoje uwagi odnośnie wykończenia wnętrza. Jeśli każdy dysponuje własnym pokojem, powinien go urządzić według własnego zdania. Dlatego jeśli mamy w domu dzieci a one mają marzenia dotyczące wyglądu ich pokoju, pomóżmy im je spełnić. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, a jeśli te marzenia z racjonalnością nie mają nic wspólnego może postarajmy się znaleźć jakiś kompromis, podsunąć im pomysły, które będą łączyły nasze możliwości z ich oczekiwaniami.

Jak spełnić marzenia dziecka o własnym królestwie

Każde dziecko lubi kolory. Dają im one poczucie ciepła, bezpieczeństwa i potrafią wzbudzać określone emocje. Pomalowanie całego pokoju jednym ulubionym kolorem dziecka jest jakimś rozwiązaniem, jednakże takie wnętrze będzie nudne i monotonne. Warto wtedy pomyśleć o jakichś dodatkach, które nadadzą danemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Należy jednak tak wyważyć dodatki aby pokój nie sprawiał wrażenia przeładowanego. Nie można zapomnieć, że oprócz ścian będzie w nim mnóstwo zabawek, które także będą miały wpływ na całościowy wygląd danego pokoju. Ponadto nie będą one jednolite, a będą się charakteryzowały mnogością kolorów, co w połączeniu z kolorowymi ścianami może stwarzać wrażenie wiecznego bałaganu. Dlatego ważne jest rozplanowanie gdzie będą stały regały z zabawkami, oraz która ściana będzie względnie pusta, i którą to właśnie będzie można ozdobić w jakiś oryginalny sposób.

rece

Jak ścianami nadać charakter dziecięcemu pokojowi

Odpowiedzi na to pytanie jest mnóstwo. My chcemy podpowiedzieć kilka możliwości, z których można zaczerpnąć inspiracji. Jednym ze sposobów, dzięki któremu możemy spełnić marzenie naszego dziecka jest wykorzystanie naklejek ściennych z motywem z jego ulubionej bajki. Wiele różnych naklejek dostępne na https://obrazynasciany.pl/ lub https://www.dekorolka.pl/. Każde dziecko w dzisiejszych czasach ogląda bajki w telewizji i ma swoje ulubione postacie. Firmy oferujące naklejki ścienne mają w swojej ofercie mnóstwo ozdób ściennych z większością z nich. Jeśli nie znajdziemy jednak pożądanego wzoru z pewnością będzie możliwe wykonanie takiej naklejki na zamówienie według naszego projektu. Innym sposobem na zagospodarowanie ściany w pokoju dziecięcym są kolorowe tapety, które nadają radosny charakter. Dla chłopca cudownym pomysłem może być ściana, po której śmigają samoloty wśród błękitnych obłoków, natomiast u dziewczynki będzie to tapeta w kwiatki, która będzie przywodziła na myśl wiosenną łąkę. Są również uniwersalne wzory, chociażby odciski dziecięcych dłoni, kolorowe kredki i wiele innych, które możemy wykorzystać np. w pokoju, który dzieli synek z córeczką. Ostatnim polecanym przez nas i dość oryginalnym sposobem na wykorzystanie a jednocześnie ozdobienie ściany jest wykonanie na niej mini ścianki wspinaczkowej albo założenie różnego rodzaju szczebelków, po którym dziecko będzie mogło się wspinać. Nie dość, że jest to ciekawy sposób na dekorację pokoju to jeszcze spełnia funkcje rozrywkowe.