Po fali mody na świeży, jasny i przestronny styl skandynawski, czas na hygge. Jest to jedno z tych słów z języka duńskiego, które nie sposób przetłumaczyć na polski. Hygge to nie tylko określenie stylu, ale w zasadzie całej filozofii urządzania przestrzeni, wręcz filozofii sposobu życia. W skrócie można powiedzieć, że jest to sztuka stworzenia przestrzeni, w której będziesz czuć się maksymalnie komfortowo. U jej podstaw leży przekonanie, że dom powinien być azylem, w którym nic nie ma prawa cię denerwować, rozpraszać czy drażnić.

Filozofia hygge

Hygge polega na tym, by zmienić dom w miejsce, w którym możesz cieszyć się życiem, rozkoszować się relaksem i odprężyć się i spędzać przyjemne wieczory w gronie najbliższych i przyjaciół. Stworzone wnętrze ma być intymne, ma składać się z rzeczy, które są dla ciebie ważne, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy. Hygge to wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że czujesz się maksymalnie zrelaksowany, że chcesz wracać do swojego domu. Ale nie tylko. Hygge to także szereg rozwiązań, które sprawiają, że życie jest prostsze, bardziej uporządkowane i daje ci więcej możliwości do rozkoszowania się domem.

Harmonijne kolory

To właśnie harmonia kolorów jest najważniejsza w czasie tworzenia domu w stylu hygge. Odcienie brązów, z naciskiem na delikatne beże, szarości i kremy. Dom ma być przytulną przestrzenią, w której nic krzykliwego nie zakłóca odbioru. Wszelkie zgaszone odcienie ziemi i jasne kolory, które jednak nie przytłoczą pomieszczenia – to właśnie najważniejszy czynnik w czasie urządzania domu w stylu hygge.

Jednocześnie ma być także maksymalnie dopasowany do ciebie, więc jeśli w twojej duszy gra strażacka czerwień lub wiśniowy, intensywny róż to możesz pozwolić sobie na kilka dodatków w tych kolorach. Raczej drobnych, takich, które nie zakłócą idealnej równowagi. Ozdobna puszka w kuchni, poszewka na poduszkę na idealnie kremowej kanapie i przede wszystkim drobne ozdoby na półkach.

Naturalność przede wszystkim

Hygge uważa, że w otoczeniu naturalnych tkanin i materiałów będziesz czuć się najlepiej. Dlatego wykorzystuje często drewno, które pojawia się i na ścianach, i na podłodze. Czasami używany jest także beton, jego szary, naturalny odcień świetnie współgra z całą filozofią hygge.
Styl wykorzystuje także naturalne tkaniny, zarówno na sofach, jak i w dywanach czy obiciach krzeseł. Dodatkowo warto wiedzieć, że konieczne będą jeszcze duże rośliny doniczkowe o ozdobnych, zielonych liściach: fikusy, draceny czy zamiokulkasy.

Postaw na to, co dla ciebie najważniejsze

Jednak hygge nie ma konkretnego wzornictwa. Najważniejszym czynnikiem jest przecież ten, że dom ma być idealnie dopasowany do ciebie i do twoich potrzeb. Dlatego hygge pozwala na dużą dowolność. Możesz swobodnie zaakcentować to, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeżeli największą harmonię osiągasz samotnie czytając książki, koniecznie stwórz odpowiedni kącik dla siebie. Jeżeli lubisz gości i ciągłe zamieszanie, zaopatrz się w ogromny stół, przy którym będziesz mógł wyprawiać najwspanialsze przyjęcia dla przyjaciół.

Warto sprawdzić: https://marketing-internetowy24.pl/copywriting/