Dla pierwszoklasistów pójście do szkoły to przełomowy moment w życiu. Nagle przestają być przedszkolakami, czekają na nich zupełnie nowe wyzwania. Dlatego właśnie ich pokój powinien za nimi nadążać. To moment, w którym zabawki powinny iść na bok i zrobić miejsce dla biurka, półki na książki i teczek z pracami domowymi. Dowiedz się, jak stworzyć pokój dla pierwszoklasisty w stylu skandynawskim.

Styl skandynawski w pokoju dziecka

Jednym z powodów, dla których styl skandynawski cieszy się tak dużym powodzeniem jest jego uniwersalność. Pasuje w zasadzie wszędzie – do salonu, sypialni, łazienki kuchni, i oczywiście do pokoju dziecięcego. W tym wydaniu oznacza prostotę mebli, jasne, drewniane podłogi, biurka i łóżka i przede wszystkim stonowane, ciepłe, przyjazne i bardzo jasne kolory. Idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego, dobrze współgra z licznymi i kolorystycznymi zabawkami. A ze względu na swoją świeżość, jasność i wrażenie przestronności, nie przeszkadza mu nawet, nieunikniony w pokoju dziecka, bałagan w zabawkach, kredkach i klockach.

Sprawdź też: https://www.lights.com.pl/Plafony-251k/

Meble w stylu skandynawskim dla ucznia

Najważniejsza zasada, która przyświeca w wyborze mebli do pokoju w stylu skandynawskim brzmi: prostota ponad wszystko. Dlatego też właśnie proste formy, bez zbędnych ozdób są tutaj najlepiej widziane. Dobrze prezentują się wszystkie meble, które sprawiają wrażenie starych lub wyciągniętych z fabryki. Styl skandynawski przyjaźni się ze stylem postindustrialnym, więc biurko o postarzonej powierzchni, pomalowane na przecierany, biały lub szarawy kolor to strzał w dziesiątkę.

Meble muszą być także funkcjonalne. Wszystkie maluje się farbą, najczęściej w jasnych odcieniach – w przeważającej części przypadków króluje biel. Często wykorzystuje się meble tapicerowane, ale tutaj uwaga na materiał. Tkaniny mogą być ozdobione wzorami, ale wszelkie pstrokacizny, błyszczące i jaskrawe elementy są surowo zabronione. Sprawdzą się jednolite kolory lub delikatne paski na jasnym tle, które nie będą kontrastowały za bardzo z innymi elementami wystroju.

Dodatki w sam raz dla ucznia

Styl skandynawski kojarzy nam się przede wszystkim z prostotą, ale nie oznacza to rezygnacji z dodatków. Wręcz przeciwnie – musi być ich dużo, jednak muszą być bardzo dobrze przemyślane. Skandynawskie wnętrza muszą być komfortowe i przytulne, nic więc dziwnego, że najważniejszym elementem wyposażenia są poduszki i dywan, które koniecznie muszą być miękkie. Więcej takich dodatków znajdziemy w sklepie https://brajankowo.pl/. Do tego warto wiedzieć, że styl skandynawski oznacza światło. A co za tym idzie – zainstaluj mnóstwo lamp, lampek i lampionów, koniecznie pamiętając o tej na biurko, która będzie oświetlała książki w czasie odrabiania lekcji.

W pokoju dziecięcym można pokusić się o trochę bardziej kolorowych ozdób. Świetnie sprawdzą się maleńkie półeczki na ścianach z surowego drewna, na których maluch będzie mógł poustawiać swoje skarby. W typowe dla tego stylu białe lub pastelowe drewniane ramki włóż kilka obrazków, które dziecko samodzielnie narysuje. Z pewnością będzie to wspaniała pamiątka.

Polecamy: https://www.albertfresh.pl/