Wiadomo – smog jest tym bardziej uciążliwy, im większe będzie stężenie pyłów w powietrzu. Wówczas jedną z pierwszych czynności rekomendowanych przez ekologów, specjalistów ochrony środowiska czy też przedstawicieli władz jest prosta instrukcja – miarę możliwości proszę pozostać w domach.

W szczególności w tej grupie osób wymienia się kobiety w ciąży, osoby starsze, a także dzieci i osoby dorosłe mające różnego rodzaju alergie. Tak na dobrą sprawę na terenach dotkniętych smogiem, nie wchodzi w grę taka opcja jak otwarcie okna i przewietrzenie mieszkania. Tym samym trzeba się będzie zachować inaczej. Bo jeśli otworzymy okno, no to mamy gotową drakę. Tym samym znacznie lepiej będzie wykorzystać rozwiązanie w postaci – na przykład oczyszczacza powietrza. Warto się zatem zorientować w tej kategorii sprzętów, żebyśmy mogli z większą swobodą potem zareagować i sobie zrobić rekonesans – na ile rzeczywiście w konkretny i dobry sposób podeszliśmy do tego tematu. Warto tutaj podkreślić, że zapobieganie zawsze będzie lepsze aniżeli późniejsze liczenie, bo na długiej liście groźnych następstw kontaktu ze smogiem, warto wymienić nie tylko problemy z funkcjonowaniem dróg oddechowych, jest tego przecież znacznie, znacznie więcej. Tym samym warto będzie podkreślić jedną rzecz, jeżeli jesteśmy konkretnie nastawieni na ochronę przed smogiem, trzeba się zastosować do zaleceń.

Czyli – jeśli kupujemy oczyszczacz powietrza, no to musi być to produkt atestowany, ze stosownymi certyfikatami i dodatkowymi funkcjonalnościami, takimi jak na przykład jonizator powietrza. Warto także ze znacznie większą uwagą przyjrzeć się różnego typu rozwiązaniom, które będą miały przełożenie na zadowolenie i komfort naszego funkcjonowania. Jeśli chcemy sobie zapewnić trochę większą przewagę nad smogiem, postawmy na naturalne rozwiązanie – pamiętajmy, że oczyszczaniu powietrza z toksyn w pomieszczeniach mogą swobodnie pomagać różnego rodzaju rośliny, co zresztą będzie w doskonały sposób przekładać się na wzrost komfortu naszego funkcjonowania w przestrzeni własnych czterech ścian. Tak jest, czasem wystarczy dosłownie tak prosty patent, aby zauważyć naprawdę wyraźną jakościową poprawę tego, jak czujemy się nawet przy bardzo niskiej jakości powietrza, które próbuje wedrzeć się do nas od zewnątrz. Profilaktyka i podejście oparte na przezorności, to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w przypadku zapobiegania szkodliwemu wpływowi smogu na nasz organizm, warto mieć taki czynnik na uwadze za wszelką cenę.